Za nami 24. odsłona Bełchatowskiej Piętnastki

Za nami 24. odsłona Bełchatowskiej Piętnastki

Już po raz dwudziesty czwarty ulicami Bełchatowa pobiegli uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki. Na starcie zameldowało się blisko 600 biegaczy. Były emocje, pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody finansowe.

Po dwóch latach przerwy na bełchatowskie ulice powróciła Bełchatowska Piętnastka. W niedzielę, 21 listopada, odbyła się 24. edycja biegu. Na linii startu zameldowało się kilkuset zawodników z całej Polski, ale też Europy. Z dystansem 15 km zmierzyło się dokładnie 413 biegaczy – 83 panie i 330 mężczyzn. Zawodnicy startujący na głównym dystansie mieli do pokonania trzy pięciokilometrowe pętle, start i meta zlokalizowane były przy hali Energia. Najszybciej na mecie zameldował się Kamil Walczyk – jego czas to 00:47:18. Z kolei wśród kobiet bieg jako pierwsza ukończyła Barbara Pawełczak z czasem 00:59:00. Komplet wyników tegorocznej Piętnastki dostępny jest na datasport.pl.

Tradycyjnie już głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszył bieg rekreacyjny na 5 km. Wystartowało w nim 151 biegaczy – 58 kobiet i 93 mężczyzn. Wśród nich najszybsi okazali się Kamil Bąkowicz (00:16:53) i Katarzyna Ostojska (00:20:13).

Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne.

Przypomnijmy, że Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w regionie. Do sportowego kalendarza Bełchatowa powrócił w 2009 roku, po czternastoletniej przerwie i od tego czasu zbiera coraz lepsze recenzje. Organizatorami tegorocznej edycji byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

 

Previous Darmowa pomoc doradców podatkowych
Next Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Może to Ci się spodoba

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Ćwiczenia z taśmami oporowymi – co oferuje guma oporowa?

Wykonywanie niektórych ćwiczeń z gumą to świetny sposób na wzmocnienie dolnych mięśni brzucha. W zależności od ćwiczenia, możesz użyć gumki do sztangi lub hantli. Najbardziej efektywne ćwiczenie z gumową taśmą wzmocni

4. Bełchatowski Bieg Nocny za nami – wyniki

Ponad 260 zawodników wzięło udział w czwartej odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotę, 30 kwietnia, na linii startu stanęli pasjonaci biegania nie tylko z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski.

Najmłodsi pobiegną z okazji 3 Maja

10 maja po raz szósty już wystartuje Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja. Wystartować w nim mogą uczniowie podstawówek, dokładnie z roczników 2012-2014. W zależności od wieku biegacze będą mieć do

Rodzinny piknik z GKS-em już dzisiaj

Już dzisiaj, 20 sierpnia o godz. 18.00, na Placu Narutowicza rozpocznie się XI Piknik Rodzinny z GKS Bełchatów. Będą prezentacje drużyn i wiele atrakcji również dla najmłodszych.  Piknik przygotowywany jest z

Siatki będą chronić małych saneczkarzy

Miasto montuje na osiedlowych górkach siatki ochronne. Ma to poprawić bezpieczeństwo dzieci zjeżdżających na sankach. Rozwiązanie to pojawi się m.in. na Dolnośląskim i Przytorzu. Niemal na każdym osiedlu znajdują się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź