Weekendowa moc atrakcji w Bełchatowie

Weekendowa moc atrakcji w Bełchatowie

Noc Muzeów, food trucki, spotkania taneczne czy tenisowa rywalizacja – to tylko niektóre z atrakcji, jakie wspólnie z naszymi jednostkami przygotowaliśmy na najbliższy weekend. Co, gdzie i kiedy będzie się dziać, sprawdźcie w artykule.

Piękna pogoda i przerwa od pracy zachęcają do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Wszyscy, którzy zostaną na weekend w Bełchatowie, na nudę nie powinni narzekać. Dziać się będzie bowiem sporo. Wydarzenia, jakie przygotowaliśmy na najbliższe dni, zapewnią rozrywkę zarówno miłośnikom szeroko rozumianej kultury, dobrego jedzenia oraz sportu.

Piątek, 13 maja

Od godziny 15:00 zapraszamy na plac za Gigantami Mocy, gdzie już zaparkują restauracje na kółkach. Kilkanaście food trucków serwować będzie dania z różnych zakątków świata – od Europy przez Azję, a na Ameryce Północnej kończąc. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek i deserów. W okolicy restauracyjnych pojazdów zorganizowana zostanie też specjalna strefa dla dzieci z dmuchańcami. Więcej o zlocie food trucków, który potrwa do niedzieli, 15 maja, przeczytacie w naszym artykule Skosztuj pyszności z food trucków.

Tego samego dnia, czyli w piątek, 13 maja, o godz. 20:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy rozpocznie się wyjątkowy koncert „Dziwny jest ten świat”. Jak wskazuje tytuł, będzie można usłyszeć największe przeboje Czesława Niemena, ale nie tylko. Bełchatowska młodzież sięgnie również po repertuar zespołu Maanam. Transmisję z tego wydarzenia będzie można również śledzić na żywo na facebookowym profilu miasta, do czego gorąco zachęcamy.

Sobota, 14 maja

Sobota z kolei upłynie pod znakiem muzealnych atrakcji oraz sportu. 14 maja przypada bowiem Noc Muzeów, do której po raz kolejny włączają się MCK PGE Giganty Mocy oraz Muzeum Regionalne. Motywem przewodnim akcji w Gigantach będzie wątek kryminalny, bowiem w tajemniczych okolicznościach z zniknie ważny eksponat – wielkowymiarowa Lego Koparka. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie ustalenie przebiegu zdarzeń. Z pomocą przewodników będą oni dokładnie analizować miejsce przestępstwa, porównywać odciski palców i tworzyć portret pamięciowy na podstawie zeznań świadków. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Noc muzeów pod znakiem zagadek i tajemnic. Początek o godz. 18:00.

Natomiast Muzeum Regionalne stawia na sportowe zwiedzanie. – Obecnie nasi goście mogą zwiedzać wyjątkową wystawę poświęconą legendzie bełchatowskiego kolarstwa, Janowi Krawczykowi, a także innym zawodnikom sekcji kolarskiej Ludowego Klubu Sportowego. Finisaż ekspozycji planujemy właśnie w trakcie Nocy Muzeów, 14 maja. Przygotowaliśmy też mnóstwo atrakcji, które całym rodzinom pozwolą aktywnie i ciekawie spędzić ten czas – mówi Marek Tokarek, dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego. Wystawa to ważniejszy, ale nie jedyny akcent najbliższej Nocy Muzeów. Gry terenowe, turniej strzelecki, tenis stołowy oraz nordic walking – to kolejne z naszych propozycji dla zwiedzających. Wszystko rozpocznie się o godz. 18:00, a więcej na ten temat piszemy w artykule Nocne zwiedzanie na sportowo.

Jeśli chodzi o sportowe emocje, tych z pewnością nie zabraknie. W sobotę na Miejskich Kortach Tenisowych przy ul. Edwardów startuje bowiem pierwszy – dwudniowy- turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa. Amatorzy będą rywalizować w trzech kategoriach w grze pojedynczej: OPEN kobiety, OPEN mężczyźni i „+50” mężczyzn. Ponadto będzie również możliwość rozegrania meczy w grze podwójnej, czyli tzw. „deblu”. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

Niedziela, 15 maja

Weekendowe atrakcje zamkniemy zaś wydarzeniami kulturalnymi. Przed nami 13. odsłona Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje. Prezentacje konkursowe będzie można oglądać od godziny 13:00 na scenie Gigantów Mocy. Uczestnicy konkursu zatańczą jeden układ choreograficzny. Jego forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego. Dana instytucja delegująca/choreograf/teatr może wystawić dwie prezentacje: w kategorii solo/duet oraz jedną prezentację w kategorii teatr. Łącznie można wystawić 3 prezentacje (jeden solista, jeden duet i jeden teatr). Więcej o konkursie można przeczytać na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Ostatnim wydarzeniem, do udziału w którym zapraszamy w ten weekend, będzie Marsz Szklakiem Powstańców Styczniowych, który ze względu na obowiązujące na początku roku obostrzenia covidowe, przeniesiony został właśnie na maj.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Rocznica śmierci Marszałka Piłsudskiego
Next Milion złotych na pomysły mieszkańców

Może to Ci się spodoba

Uczcimy pamięć bohaterów 1939 roku

W pierwszy weekend września bełchatowianie tradycyjnie będą wspominać wybuch II wojny światowej oraz żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny. Miejskie uroczystości, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się w Grocholicach

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

Bełchatów pamięta o powstańcach

W niedzielę, 1 sierpnia, bełchatowianie oddali hołd walczącym w Powstaniu Warszawskim. Tradycyjnie o godz. 17:00 w mieście zawyły syreny, chwilę później złożono kwiaty pod Pomnikiem Bełchatowian. Wieczorem zaś na podczas

Skosztuj pyszności z food trucków

Najbliższy weekend w Bełchatowie zapowiada się smakowicie. A to za sprawą restauracji na kółkach, które zaparkują za Gigantami Mocy. Przysmaki z różnych zakątków świata serwowane będą od piątku do niedzieli

Konkurs „Miasto Talentów rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców miejskiego konkursu „Miasto Talentów”. Najwięcej głosów w swoich kategoriach zdobyły Martyna Kruk oraz Weronika Burczyk. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, że zechcieli podzielić się swoimi wyjątkowymi talentami i zdolnościami. Grają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź