Medale dla uczestników wirtualnej sztafety

Medale dla uczestników wirtualnej sztafety

Bełchatowianie, którzy zakończyli tegoroczną Wirtualną Sztafetę Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád, odebrali dziś medale i nagrody. W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej zawodnikom pogratulował wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. W trzytygodniowym sportowym wyzwaniu udział wzięło 18 mieszkańców naszego miasta oraz 69 Węgrów.

Druga już odsłona Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich okazała się ogromnym sukcesem. Śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie, do wykonania mieli jedno zadanie – w ciągu trzech tygodni pokonać jak największy dystans. Można było biec, jechać na rowerze bądź maszerować z kijkami. Do rywalizacji stanęło 87 zawodników: Zarejestrowali ponad 500 aktywności sportowych, które z kolei przełożyły się na łączny dystans ponad 6,8 tys. km. Wszyscy udowodnili, że związek obu miast (Bełchatowa i węgierskiego Csongrádu ) to prawdziwa „Przyjaźń bez granic / Nieograniczona przyjaźń”.

Wśród 18 startujących bełchatowian rekordzistą w bieganiu okazał się Kamil Nadrowski, który w ciągu trzech tygodni pokonał aż 687 km. Drugie miejsce zajął Marcin Felisiak, pokonując 265 km, trzecie natomiast Sylwia Hałaczkiewicz z rezultatem 215 km. W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (197) przeszła Elżbieta Murlikiewicz z Bełchatowa. Na drugiej lokalcie uplasowała się Sylwia Hałaczkiewicz, która przeszła blisko 72 km, zaś na koncie Krzysztofa Szperny, który zajął trzecie miejsce, zapisujemy 57 km. Należy odnotować, że do rywalizacji w jeździe na rowerze zgłosili się wyłącznie mieszkańcy Csongrádu.

Z bełchatowianami startującymi w Wirtualnej Sztafecie spotkali się dyrektor Miejskiego Centrum Sportu Paweł Woźniak oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – W imieniu pani prezydent Marioli Czechowskiej wszystkim Państwu dziękuję za udział w tym sportowym wydarzeniu i gratuluję osiągniętych wyników. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalne podejście do wyzwania, jakim bez wątpienia była sztafeta. Pragnę również przekazać słowa uznania od naszych węgierskich przyjaciół, którzy – podobnie, jak my – cenią sobie każdą wspólnie podejmowaną inicjatywę. Jednocześnie już dziś zapraszam Państwa oraz wszystkich bełchatowian do udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach – powiedział wiceprezydent Matyśkiewicz.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale, które zapewniła strona węgierska. Z kolei dla osób, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach we wszystkich konkurencjach – zarówno w Bełchatowie, jak i na Węgrzech – nagrody oraz upominki przygotowało nasze miasto.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Bełchatów w rocznicę Konstytucji 3 Maja
Next Świadek pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Może to Ci się spodoba

Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Dwudziestu ośmiu sportowców oraz sześciu trenerów otrzymało Nagrody Prezydenta Bełchatowa. Wśród wyróżnionych są m.in. medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, a także zwycięzcy wojewódzkich i lokalnych turniejów. Nagrodę Prezydenta Miasta

Za nami 24. odsłona Bełchatowskiej Piętnastki

Już po raz dwudziesty czwarty ulicami Bełchatowa pobiegli uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki. Na starcie zameldowało się blisko 600 biegaczy. Były emocje, pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody finansowe. Po

Sukcesy Torfiorzy i Knock-Out Team

Złoci, srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Europy w brazylijskim jiu-jitsu oraz kickboxingu gościli w bełchatowskim magistracie. Gratulacje w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej zawodnikom klubów Torfiorze Team oraz Knock-Out Team, a

Bieg Tropem Wilczym – zapisy na finiszu

To już ostatni moment, aby zapisać się na bełchatowską edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rejestracja trwa tylko do najbliższego piątku, 13 sierpnia do godz. 12:00. Na amatorów biegania

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

4. Bełchatowski Bieg Nocny za nami – wyniki

Ponad 260 zawodników wzięło udział w czwartej odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotę, 30 kwietnia, na linii startu stanęli pasjonaci biegania nie tylko z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź