Ćwiczenia z taśmami oporowymi – co oferuje guma oporowa?

Ćwiczenia z taśmami oporowymi – co oferuje guma oporowa?

Wykonywanie niektórych ćwiczeń z gumą to świetny sposób na wzmocnienie dolnych mięśni brzucha. W zależności od ćwiczenia, możesz użyć gumki do sztangi lub hantli. Najbardziej efektywne ćwiczenie z gumową taśmą wzmocni również twoje pośladki. To ćwiczenie jest podobne do deadlift, ale używa gumy zamiast sztangi. Działa na dolny abs i ścięgna udowe. Kiedy już opanujesz technikę, możesz wykonywać bardziej wymagające ćwiczenia.

Co nam dają gumowe taśmy?

Gumowe taśmy to świetny sposób na urozmaicenie treningu. Są niedrogie i nie wymagają ogromnej przestrzeni. Dodatkowy opór może pomóc dać mięśniom dodatkowy impuls podczas treningu siłowego. Możesz ich używać przed lub po treningu, aby dać mięśniom impuls. Możesz kupić gumowe taśmy o różnej grubości i szerokości, w zależności od poziomu oporu, jaki chcesz osiągnąć. Używanie gumowych taśm może być również zabawnym i bezpiecznym sposobem na tonizowanie mięśni udowych.

Gumowe taśmy mogą być używane we wszystkich rodzajach ćwiczeń wzmacniających twoje ciało. Najlepsze jest to, że są one niedrogie. Taśma jest również odpowiednia dla osób z problemami z plecami. Łatwo jest dostosować poziom oporu w swoich ćwiczeniach. Możesz używać do dwóch taśm w tym samym czasie, a nawet możesz używać dwóch taśm jednocześnie. Ćwiczenia z oporem gumy są również skuteczne dla zwiększenia obciążenia mięśni pośladkowych. Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej korzyści ze swoich ćwiczeń, możesz również zakupić gumy fitness.

Ćwiczenia z gumą oporową

Jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń z gumową taśmą dla twoich bicepsów i tricepsów jest ćwiczenie podciągania. To ćwiczenie wykorzystuje gumową taśmę z dwoma uchwytami na każdym końcu. Powinieneś poczuć, jak mięśnie napinają się, gdy rozciągasz i ciągniesz za taśmę lateksową. Po wykonaniu tego ćwiczenia upewnij się, że twoje ramiona są wyprostowane, a plecy proste. Następnie rozciągnij drugą stronę taśmy lateksowej, aż biceps poczuje rozciąganie.

Wybierając gumy do ćwiczeń pamiętaj, aby kupić takie, które są odpowiednio długie. Dzięki temu będziesz mógł wykonać więcej ćwiczeń. Generalnie długość gumki to 1,2 metra, ale w razie potrzeby możesz kupić dłuższą. Musisz również wziąć pod uwagę jej szerokość. Szerokość gumki powinna wynosić około 15-20 cm. Jakość gumek zależy od producenta. Jeśli materiał jest zbyt miękki lub słaby, będzie się zużywał i zmniejszy skuteczność zajęć.

Opór gumowych taśm różni się w zależności od tego, jak mocno chcesz pracować nad swoimi mięśniami. Gumy o niższym oporze są najlepsze dla początkujących użytkowników, podczas gdy ciężkie są najlepsze dla średniozaawansowanych. Możesz również spróbować użyć mniejszych taśm, aby wzmocnić dolną część pleców i ramiona. Do bardziej zaawansowanych ćwiczeń możesz użyć dużych taśm, które ważą od dwóch do pięciu kilogramów. Możesz również użyć taśmy oporowej, aby skierować obszary problemowe, takie jak mięśnie czworogłowe, pośladki i plecy.

Zobacz także: Jak rozpocząć trening siłowy na siłowni.

Jednym z najłatwiejszych ćwiczeń z gumką jest ćwiczenie prostowania. Należy rozciągnąć gumkę od kostki do kolana. Następnie wygnij tułów do przodu, jednocześnie ciągnąc gumkę. Powtórz ten proces dla obu nóg i postaraj się utrzymać formę przez dwie minuty. Wkrótce zobaczysz różnicę w swoich mięśniach. Jeśli chodzi o plecy, ćwiczenie z gumką może pomóc Ci uzyskać lepsze plecy. Będziesz zaskoczony tym, o ile lepiej się czujesz po wykonaniu tego ćwiczenia.

Jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń z gumką jest swing nóg. To rozciąganie działa na pośladki i wewnętrzne uda. Podczas wykonywania tego ćwiczenia pamiętaj, aby trzymać stopę skierowaną do góry. Podczas wykonywania tego ćwiczenia, trzymaj kolana lekko zgięte i umieść elastyczną taśmę pod kolanem. Następnie powtarzaj ćwiczenie, przesuwając nogi na obie strony, aż do wyczerpania całej nogi. Oprócz tego, możesz spróbować stać side-plank z gumką na nogach.

Oprócz poprawy ogólnej siły mięśni, używanie gumki może również pomóc w obszarach problemowych. Możesz go używać jako alternatywy dla wolnych ciężarów, gdy potrzebujesz tonować i budować swoje mięśnie. Poprzez dodanie oporu do tych ćwiczeń, zwiększysz swoją wytrzymałość i elastyczność, jednocześnie utrzymując prawidłową postawę. A najlepsze jest to, że możesz ich używać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. I nie będziesz musiał się martwić o uszkodzenie stawów przez ich używanie.

Previous Mecz z wicemistrzami Polski w roli głównej
Next Czy nieśmiałość można wyleczyć?

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Mecz z wicemistrzami Polski w roli głównej

W najbliższą niedzielę, 29 maja na Stadionie Miejskim przy Sportowej ponownie będzie okazja oglądać gwiazdy bełchatowskiej piłki nożnej. W specjalnym meczu zagrają  wicemistrzowie Polski z 2007 r. oraz byli piłkarze

„Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” już w sobotę

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. To największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach. W sobotę, 21 sierpnia impreza zagości w  Bełchatowie.  Do piątku, 20 sierpnia trwają zapisy chętnych, którzy chcieliby

Wróciły Czwartki Lekkoatletyczne

Wystartowała bełchatowska odsłona Czwartków Lekkoatletycznych. Młodzi sportowcy mają już za sobą pierwszy start. Ci, którzy chcą dołączyć do sportowej rywalizacji, nadal mają szansę. Kolejne zawody już w najbliższy czwartek, 12

Rywalizacja olimpijska w Bełchatowie zakończona

Bełchatów przez 3 dni był gospodarzem zmagań siatkarskich chłopców, rozgrywanych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021. Ten etap zmagań wygrała drużyna województwa opolskiego. Łódzka reprezentacja

Medale dla uczestników wirtualnej sztafety

Bełchatowianie, którzy zakończyli tegoroczną Wirtualną Sztafetę Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád, odebrali dziś medale i nagrody. W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej zawodnikom pogratulował wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. W trzytygodniowym sportowym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź