Bieg Tropem Wilczym – zapisy na finiszu

Bieg Tropem Wilczym – zapisy na finiszu

To już ostatni moment, aby zapisać się na bełchatowską edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rejestracja trwa tylko do najbliższego piątku, 13 sierpnia do godz. 12:00. Na amatorów biegania czeka jeszcze ponad 70 miejsc. Jest też szansa, by zdobyć medal z ubiegłego roku, który z tegorocznym tworzy część układanki.

15 sierpnia w blisko 400 polskich miastach – także w Bełchatowie – wystartuje „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczna edycja, przez wzgląd na epidemię koronawirusa, ostatecznie przełożona została właśnie na sierpień, kiedy to przypada Święto Wojska Polskiego.

W biegu wystartować mogą także amatorzy, bo dystans jaki będzie do pokonania jest symboliczny. Wynosi on 1963 metrów i nawiązuje do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek” zastrzelonego przez żołnierzy ZOMO.

W tym roku Miejskie Centrum Sportu przygotowało dla startujących nową trasę. Będzie ona prowadzić alejkami parku Samujjły na os. Binków. Przebiec trzeba będzie 2,5 pętle. Jedna z nich liczyć będzie blisko 800 metrów. Tym razem nie będzie prowadzony pomiar czasu. Co jednak ważne, na pokonanie trasy organizatorzy dają maksymalnie 30 minut.

Aby wystartować w Biegu Tropem Wilczym trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie dostartu.pl. Nie ma jednak co zwlekać, bo zapisy trwają jeszcze do najbliższego piątku, 13 sierpnia do o godz. 12:00. Na ten moment wolnych zostało ponad 70 miejsc. Start w biegu jest bezpłatny.

Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach i w dniu biegu będzie mieć ukończone co najmniej 16 lat. Z tym, że osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Na amatorów biegania czekają darmowe pakiety startowe, a w nich koszulka, medal, zeszyty komiksowe „Wilcze tropy” przygotowane przez warszawski oddział IPN-u. Organizatorzy zadbają o to, aby każdy zapisany zawodnik był wyposażony w maseczkę.

Dodatkowo Miejskie Centrum Sportu przygotowało niespodziankę. Biegacze, którym nie udało się zdobyć medalu w ubiegłym roku, mają jeszcze taką szansę. Jest to o tyle ważne, że w połączeniu z tegorocznym, a także przyszłorocznym stworzą one jedną całość. MCS medali z 2020 roku ma jeszcze blisko 30. Co zrobić, by je otrzymać? Przebiegnij dystans 1963 metrów, wyślij do MCS-u zdjęcie po ukończonym zadaniu i odbierz swój medal. Dzięki temu, biegnąc w tym roku, możesz zdobyć drugą część medalu-układanki.

 „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie ogólnopolskie, które co roku odbywa się w ponad 400 polskich miastach. To jego dziewiąta edycja, a czwarta w Bełchatowie. Zawody mają w symboliczny sposób upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR. Do tej pory bieg odbywał się w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Amator cudzej własności z zarzutami
Next Muzyczny piątek z OPEN STAGE w rytmie hip-hopu

Może to Ci się spodoba

Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Już 18 lipca Bełchatów będzie gościć sportowców z różnych stron Polski. Wszystko za sprawą Triathlon Energy, w którym wystartują również bełchatowianie. Zawodnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: pływaniem, jazdą na

Rodzinny piknik z GKS-em już dzisiaj

Już dzisiaj, 20 sierpnia o godz. 18.00, na Placu Narutowicza rozpocznie się XI Piknik Rodzinny z GKS Bełchatów. Będą prezentacje drużyn i wiele atrakcji również dla najmłodszych.  Piknik przygotowywany jest z

Bełchatowianie powołani do kadry

Bełchatowianie Bartłomiej Kęsy (Junior), Marcel Adasiewicz (Kadet Starszy) i Krystian Gortat (Senior), otrzymali powołanie do kadry narodowej w kick-boxingu. Będą oni reprezentować Polskę w formule PF, czyli point-fighting. Wszyscy trzej

“Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” już w sobotę

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. To największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach. W sobotę, 21 sierpnia impreza zagości w  Bełchatowie.  Do piątku, 20 sierpnia trwają zapisy chętnych, którzy chcieliby

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź