4. Bełchatowski Bieg Nocny za nami – wyniki

4. Bełchatowski Bieg Nocny za nami – wyniki

Ponad 260 zawodników wzięło udział w czwartej odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotę, 30 kwietnia, na linii startu stanęli pasjonaci biegania nie tylko z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski. Wszyscy, którzy ukończyli 10-kilometrową trasę otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii – nagrody.

Bełchatowski Bieg Nocny po raz pierwszy zorganizowany został w 2017 roku i od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tej formy aktywności. W tegorocznej – 4. edycji tej autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu – wystartowało 265 zawodników. Powodzenia na starcie życzył im wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, licząca 10 km trasa wiodła od placu Narutowicza, ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego i dalej aż do Dobiecina, gdzie zawrócili do Bełchatowa. Jak podkreślają organizatorzy, długa, 5-kilometrowa prosta i zaledwie jeden nawrót stwarzają idealne warunki do pobicia swoich rekordów życiowych, co z kolei czyni bełchatowski bieg tak popularnym.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, do najlepszych w każdej z czterech kategorii powędrowały natomiast statuetki oraz nagrody finansowe.

W kategorii Open Kobiet pierwsza na metę wbiegła Sabina Jarząbek z czasem 34:36. Zacięta rywalizacja o drugie miejsce toczyła się do ostatnich metrów, a o jej wyniku zadecydowało 14 sekund. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Julia Szymkowicz (38:14), a trzecia lokata przypadła w udziale Ewie Brych-Pajak (38:28).

Wśród panów najszybszy okazał się Sylwester Lepiarz, który z czasem 30:31 okazał się szybszy o 45 sekund od drugiego na mecie Tomasza Biskupskiego. Po kolejnych 8 sekundach (31:24) linię mety przebiegł Piotr Jaśtal.

W trakcie biegu prowadzona była również klasyfikacja wśród bełchatowianek i bełchatowian. Jeśli chodzi o panie to najszybsza okazała się Sylwia Hałaczkiewicz (40:07), drugie miejsce w tej kategorii przypadło Monice Drążek (40:46), trzecie natomiast zajęła Paulina Stańczyk (45:23). W przypadku panów natomiast pierwszą lokatę zajął Tomasz Owczarek (32:51), na drugiej uplasował się Michał Drążek (32:59), zaś na trzeciej – Krzysztof Nowak (35:17).

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego gratulujemy i zapraszamy za rok.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous 36-latek utonął w ,,Słoku"
Next Wandal nie uniknie odpowiedzialności

Może to Ci się spodoba

Zdobyli tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski

Jedno złoto i trzy srebra – Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie były dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego niezwykle udane. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta po raz

Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Już 18 lipca Bełchatów będzie gościć sportowców z różnych stron Polski. Wszystko za sprawą Triathlon Energy, w którym wystartują również bełchatowianie. Zawodnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: pływaniem, jazdą na

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Wróciły Czwartki Lekkoatletyczne

Wystartowała bełchatowska odsłona Czwartków Lekkoatletycznych. Młodzi sportowcy mają już za sobą pierwszy start. Ci, którzy chcą dołączyć do sportowej rywalizacji, nadal mają szansę. Kolejne zawody już w najbliższy czwartek, 12

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź