Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Już 18 lipca Bełchatów będzie gościć sportowców z różnych stron Polski. Wszystko za sprawą Triathlon Energy, w którym wystartują również bełchatowianie. Zawodnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Trasy prowadzą m.in. ulicami miasta – będą więc czasowe utrudnienia w ruchu.

Lotto Triathlon Energy odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty. W jego organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu. Na zawodników czekają trzy dyscypliny. Najpierw pływanie w zbiorniku Słok. Później trasa kolarska, której start przewidziany jest w okolicy Elektrowni. Na koniec zaś bieg ulicami miasta. Jego finisz i zarazem koniec całego triathlonu tradycyjnie przewidziany jest w centrum – na Placu Narutowicza. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Sportowcy, którzy wybiorą najdłuższy – 1/2 IronMan – będą mieć do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegania.

– Triathlon to impreza pełna wyjątkowych, sportowych emocji zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier. Wszystkim sportowcom życzę udanego startu, kolejnych życiówek i jak najlepszych wspomnień z Bełchatowa – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Organizacja tak dużego sportowego wydarzenia, jakim jest Bełchatów Triathlon Energy, wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym. W niedzielę, 18 lipca można się ich spodziewać w Bełchatowie, a także w Porębach, Grocholicach i w okolicach Słoku:

– w godz. 8:00 – 13:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok – Młyn,

– w godz. 9:00 – 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice: Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa,

– w godz. 9:30 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta: Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego od ronda Józefa Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km – do ulicy Wspólnej.

W tym dniu inaczej będą kursować także niektóre emzetki – czasowe zmiany w rozkładzie MZK wkrótce będą podane na stronie www.mzk.belchatow.pl.

Bełchatów to jeden z pięciu przystanków tegorocznego cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Zawody odbyły się już Gniewinie i Starogardzie Gdańskim. 18 lipca sportowcy spotkają się w Bełchatowie, 15 sierpnia w Chełmży, zaś 29 sierpnia w Mrągowie, gdzie zaplanowany jest także finał.

Zawodnicy, którzy chcieliby wystartować w Bełchatowie, wciąż mają taką szansę. Zapisy wciąż trwają na stronie www.timerecords.pl. Więcej informacji o całym cyklu można zaś znaleźć na stronie www.triathlonenergy.pl.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Zatrzymany 44-latek podejrzany za zabójstwo
Next Interwencje strażaków w województwie łódzkim w związku z burzami 14 i 15 lipca

Może to Ci się spodoba

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Bełchatowianie powołani do kadry

Bełchatowianie Bartłomiej Kęsy (Junior), Marcel Adasiewicz (Kadet Starszy) i Krystian Gortat (Senior), otrzymali powołanie do kadry narodowej w kick-boxingu. Będą oni reprezentować Polskę w formule PF, czyli point-fighting. Wszyscy trzej

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Rodzinny piknik z GKS-em już dzisiaj

Już dzisiaj, 20 sierpnia o godz. 18.00, na Placu Narutowicza rozpocznie się XI Piknik Rodzinny z GKS Bełchatów. Będą prezentacje drużyn i wiele atrakcji również dla najmłodszych.  Piknik przygotowywany jest z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź