Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Triathlon już w niedzielę – sprawdź utrudnienia

Już 18 lipca Bełchatów będzie gościć sportowców z różnych stron Polski. Wszystko za sprawą Triathlon Energy, w którym wystartują również bełchatowianie. Zawodnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Trasy prowadzą m.in. ulicami miasta – będą więc czasowe utrudnienia w ruchu.

Lotto Triathlon Energy odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty. W jego organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu. Na zawodników czekają trzy dyscypliny. Najpierw pływanie w zbiorniku Słok. Później trasa kolarska, której start przewidziany jest w okolicy Elektrowni. Na koniec zaś bieg ulicami miasta. Jego finisz i zarazem koniec całego triathlonu tradycyjnie przewidziany jest w centrum – na Placu Narutowicza. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Sportowcy, którzy wybiorą najdłuższy – 1/2 IronMan – będą mieć do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegania.

– Triathlon to impreza pełna wyjątkowych, sportowych emocji zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier. Wszystkim sportowcom życzę udanego startu, kolejnych życiówek i jak najlepszych wspomnień z Bełchatowa – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Organizacja tak dużego sportowego wydarzenia, jakim jest Bełchatów Triathlon Energy, wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym. W niedzielę, 18 lipca można się ich spodziewać w Bełchatowie, a także w Porębach, Grocholicach i w okolicach Słoku:

– w godz. 8:00 – 13:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok – Młyn,

– w godz. 9:00 – 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice: Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa,

– w godz. 9:30 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta: Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego od ronda Józefa Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km – do ulicy Wspólnej.

W tym dniu inaczej będą kursować także niektóre emzetki – czasowe zmiany w rozkładzie MZK wkrótce będą podane na stronie www.mzk.belchatow.pl.

Bełchatów to jeden z pięciu przystanków tegorocznego cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Zawody odbyły się już Gniewinie i Starogardzie Gdańskim. 18 lipca sportowcy spotkają się w Bełchatowie, 15 sierpnia w Chełmży, zaś 29 sierpnia w Mrągowie, gdzie zaplanowany jest także finał.

Zawodnicy, którzy chcieliby wystartować w Bełchatowie, wciąż mają taką szansę. Zapisy wciąż trwają na stronie www.timerecords.pl. Więcej informacji o całym cyklu można zaś znaleźć na stronie www.triathlonenergy.pl.

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Zatrzymany 44-latek podejrzany za zabójstwo
Next Interwencje strażaków w województwie łódzkim w związku z burzami 14 i 15 lipca

Może to Ci się spodoba

Bieg Tropem Wilczym – zapisy na finiszu

To już ostatni moment, aby zapisać się na bełchatowską edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rejestracja trwa tylko do najbliższego piątku, 13 sierpnia do godz. 12:00. Na amatorów biegania

Medale dla uczestników wirtualnej sztafety

Bełchatowianie, którzy zakończyli tegoroczną Wirtualną Sztafetę Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád, odebrali dziś medale i nagrody. W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej zawodnikom pogratulował wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. W trzytygodniowym sportowym

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

4. Bełchatowski Bieg Nocny za nami – wyniki

Ponad 260 zawodników wzięło udział w czwartej odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotę, 30 kwietnia, na linii startu stanęli pasjonaci biegania nie tylko z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski.

Zdobyli tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski

Jedno złoto i trzy srebra – Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie były dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego niezwykle udane. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta po raz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź