Święto bełchatowskich pszczelarzy

Święto bełchatowskich pszczelarzy

Bełchatowscy pszczelarze świętowali 65-lecie istnienia w naszym mieście koła rejonowego. Jubileuszowe obchody połączono z Regionalnym Świętem Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Była msza święta oraz uroczysta akademia w Gigantach Mocy, podczas której wręczone zostały odznaczenia związkowe oraz okolicznościowe puchary.

W niedzielę, 1 sierpnia, Bełchatów gościł pszczelarzy z 17 kół, jakie działają na terenie dawnego województwa piotrkowskiego, m.in. z Ręczna, Fałkowa, Radomska, Moszczenicy, Zelowa czy Tomaszowa Mazowieckiego. Okazją do spotkania był jubileusz 65-lecia powstania Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie i XLV Regionalne Święto Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. W uroczystościach, które rozpoczęła msza św. w kościele pw. NNMP przy ul. Kościuszki, wzięli udział także samorządowcy, m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również parlamentarzystów i władz województwa.

Główne uroczystości odbyły się w Gigantach Mocy, podczas których życzenia pszczelarzom złożyła prezydent Czechowska. – To wielka radość, że ten piękny jubileusz 65-lecia obchodzicie Państwo właśnie tutaj. To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy świętować razem z Wami. Proszę przyjąć podziękowania za Waszą pracę, za Waszą postawę, za umiłowanie natury, patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny. Życzymy Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności, jeszcze wielu pokoleń, które będą tę wspaniałą misję kontynuować. Wszystkiego dobrego – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Życzenia dla członków bełchatowskiego koła złożył także prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim oraz wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Stanisław Ból. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w naszych dożynkach, które tym razem odbywają się na gościnnej bełchatowskiej ziemi. W imieniu całego zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej pragnę serdecznie pogratulować pięknego jubileuszu, jaki dziś świętujemy wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Koła Rejonowego w Bełchatowie. Życzę Wam przede wszystkim zdrowych pasiek.

Przypomnijmy, że Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie powstało w 1956 roku. Niemal od samego początku, bo od 1957 roku, jego członkiem jest 85-letnia dziś pani Aleksandra Kępa, która zdradziła, że pszczoły i pszczelarstwo to całe jej życie. – Po wojnie jeszcze nie było koła, a tatuś już miał ule. Także kontakt z pszczołami mam odkąd pamiętam. Pszczelarstwo jest jak nałóg, jak się zacznie, to nie można już przestać. To jest praca przy miodzie, a miód to prawdziwe złoto – mówi pani Aleksandra.

Podczas uroczystości zasłużonym pszczelarzom i działaczom wręczono odznaczenia związkowe i okolicznościowe puchary. Poznaliśmy także zwycięzców konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa „za najsmaczniejszy miód”. Pierwsze miejsce zajął Marian Błaszczyk, drugie Katarzyna Moskot, na trzecim miejscu zaś znalazł się Bogusław Wencel

Źródło: Urząd Miejski w Bełchatowie

Previous Zranił brata nożem
Next Bełchatów pamięta o powstańcach

Może to Ci się spodoba

Spotkali się na liturgii ekumenicznej

W bełchatowskim kościele ewangelicko-reformowanym odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Liturgii, która odprawiona została w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, przewodniczył ks. bp Marek Izdebski, a homilię wygłosił ks. bp Marek

Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników

Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego

Milion złotych na pomysły mieszkańców

Bełchatowianie ponownie będą mogli zgłaszać swoje obywatelskie projekty. Miasto, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wraca do idei budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mieć do rozdysponowania 1 mln zł – 100 tys.

Nowe oświetlenie na osiedlu Ludwików

Blisko sto nowych lamp zamontowanych zostało na Ludwikowie. Jaśniej zrobiło się na kilku nieoświetlonych wcześniej ulicach, m.in. na Różanej, Granicznej czy Braci Śniadeckich. Modernizacja oświetlenia kosztowała blisko 740 tys. zł.

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź