Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my powinni posiadać wiedzę oraz zdolność przewidywania niebezpieczeństw, a także zagrożeń, unikania ich, a w przypadku ich wystąpienia radzenie sobie z trudną sytuacją.

Powinniśmy nieustannie pogłębiać świadomość tego, jak uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, jak wykształcić w nich umiejętność unikania sytuacji stawania się ofiarą przestępstwa lub proszenia o pomoc w chwili zagrożenia. W dużej mierze od nas zależy, czy nasze dziecko będzie bezpieczne w domu, na podwórku, czy w szkole.

Zabawy dzieci mogą generować różne zagrożenia: czy to w domu czy na podwórku mogą stać się miejscem, gdzie dzieci doznają często obrażeń. Rodzice powinni obserwować zachowanie dziecka oraz bacznie się mu przyglądać, a także dużo z nim rozmawiać.

Pamiętajmy:

•  Przypominajmy dzieciom, że nie wolno bawić się na placach budowy, w pobliżu ulicy, rzeki, jeziora, urwiska czy innych miejsc niebezpiecznych.

•   Uczyńmy wszystko, aby zabawy dzieci były zawsze bezpieczne, uczmy je rozwagi, ale i sami bądźmy przewidujący!

•   Starannie wybierajmy bezpieczną drogę, którą dziecko będzie się poruszało.

•   Zapinajmy dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub specjalnych urządzeniach przytrzymujących i dopilnujmy, aby były prawidłowo przewożone.

•   Zadbajmy o bezpieczeństwo dziecka na rowerze. Mówmy dzieciom o zakładaniu kasku,  pomimo, że nie ma obowiązku jego posiadania – może to uchronić je przed poważnymi uszkodzeniami.

•  Rozmawiajcie Państwo dużo ze swoimi pociechami. Dopytujcie, gdy opowiada o  różnych sytuacjach bądź przychodzi do domu z uszkodzeniami ciała.

•  Uczmy, że w przypadku problemów czy zagrożeń mogą zadzwonić na Policję, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejską czy Straż Pożarną.

 

Previous Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze
Next Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Może to Ci się spodoba

Interwencje strażaków w województwie łódzkim w związku z burzami 14 i 15 lipca

W wyniku burz, które przeszły przez województwo łódzkie 14 i 15 lipca do stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej, wpłynęło ponad 3400 zgłoszeń. Dotyczyły one głownie usuwania skutków: silnego wiatru, obfitych opadów deszczu wyładowań

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź