Szybkie i bezproblemowe modelowanie nosa – poznaj metodę polecaną przez ekspertów!

Szybkie i bezproblemowe modelowanie nosa – poznaj metodę polecaną przez ekspertów!

Wygląd zewnętrzny to nie tylko kwestia upodobań estetycznych. To także – jeśli nie przede wszystkim – istotny czynnik w kontekście naszego samopoczucia. Dla wielu osób problematycznym obszarem jest w tym zakresie nos. Na szczęście jego modelowanie można obecnie przeprowadzić w szybki i bezpieczny sposób. Specjaliści z łódzkiej Kliniki Novoderm wyjaśniają, na czym polega modelowanie nosa kwasem hialuronowym!

Kwas hialuronowy vs. medycyna estetyczna

Niektórzy wciąż kojarzą medycynę estetyczną z krwawymi operacjami, po których tygodniami dochodzi się do siebie i do tego trzeba liczyć się z ryzykiem powstawania różnego rodzaju blizn. Błąd! W XXI wieku eksperci mają do dyspozycji całą masę małoinwazyjnych zabiegów, które stanowią bezpieczne alternatywy dla działań chirurgicznych. Dotyczy to także modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Składnik ten w naturalny sposób występuje w naszych organizmach, dlatego też ryzyko jakichkolwiek niepożądanych efektów po jego podaniu jest niewielkie. Co ważne, może być też w pełni wchłaniany przez organizm ludzki oraz jest w stanie wiązać duże ilości wody. Najwięcej jest go w skórze (niemal 60% całych zasobów), choć znajdziemy go także m.in. w mazi stawowej, ciałku szklistym oka, filmie łzowym, nerkach, mięśniach, mózgu i wielu innych.

Już sam fakt, że występuje w tak licznych układach ludzkiego organizmu wskazuje na jego wagę – i rzeczywiście tak jest. Odpowiedni poziom kwasu hialuronowego jest niezwykle istotny dla kondycji i wyglądu skóry, zdrowia stawów, oczu czy nawet strun głosowych. Jego właściwości pozwalają jednak stosować go znacznie szerzej, w tym także w medycynie estetycznej, w której pełni m.in. rolę wypełniacza zmarszczek, pozwala powiększać usta czy właśnie modelować nos. Jak przebiega tego typu zabieg?

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – krok po kroku

W całym procesie niezwykle ważna jest konsultacja wstępna z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonuje modelowanie nosa. W Klinice Novoderm w Łodzi jest to etap obowiązkowy, ponieważ pozwala dokładnie zbadać problem, ustalić schemat działania, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz daje szansę na zadanie ekspertowi wszystkich nurtujących pytań. Co przy tym ważne, nie ma pytań złych czy głupich. Warto zadawać wszystkie, które przyjdą do głowy – bo większa świadomość to mniej obaw i spokojniejsze podejście do całego procesu.

Przed samym zabiegiem następuje przygotowanie określonego obszaru, czyli jego dokładne oczyszczenie. Następnie lekarz medycyny estetycznej podaje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zabieg jest niemalże bezbolesny.

Kolejnym krokiem jest już wprowadzenie kwasu hialuronowego w okolicę nosa. Wszystko przy pomocy igły lub cienkiej kaniuli – i gotowe! Co ważne, nie ma konieczności szczególnej rekonwalescencji po zabiegu. Niemalże od razu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

Modelowanie nosa – najważniejsze informacje

  • Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym trwa zaledwie około 30 minut.
  • Pierwsze efekty widoczne są od razu, choć na finalne trzeba zaczekać mniej więcej 2 tygodnie – w tym czasie kwas hialuronowy odpowiednio się uplastyczni i ułoży, dając oczekiwane rezultaty.
  • Do ich osiągnięcia zwykle wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu – ewentualne powtórzenia koniecznie muszą być konsultowane z lekarzem medycyny estetycznej.

Jakie są wskazania do modelowania nosa kwasem hialuronowym?

Tego typu zabieg jest odpowiedzią na wiele różnych problemów. Daje ogromne możliwości, ponieważ kwas hialuronowy wykazuje się dużą plastycznością i sprężystością, co w rękach doświadczonych specjalistów pozwala na zindywidualizowanie każdego zabiegu. Do wskazań w tym zakresie należą:

  • niezadowolenie z kształtu i/lub rozmiaru nosa,
  • cofnięta kolumienka nosa,
  • obniżony grzbiet nosa oraz kąt czołowo-nosowy,
  • zbyt ostry kąt nosowo-wargowy,
  • nieestetyczne rozdzielenie chrząstki znajdującej się na czubku nosa.

Wszystko to nie musi już obniżać niczyjej samooceny, powodować kompleksów czy po prostu niezadowolenia – w XXI wieku modelowanie nosa to prosty, szybki i bezpieczny zabieg!

Chcesz sprawdzić, czy to metoda dla Ciebie? Dowiedz się więcej o modelowaniu nosa w łódzkiej Klinice Novoderm! Specjaliści są do Twojej dyspozycji – umów się na konsultację:  https://novoderm.pl/kontakt/.

Previous W sobotę Bieg Nocny. Sprawdź organizację ruchu
Next Rusza sezon na Miejskich Kortach Tenisowych

Może to Ci się spodoba

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników

Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy sprzątającej CleanMaster?

Firma CleanMaster funkcjonuje na rynku usług utrzymania czystości w wielu branżach od wielu lat. Oferujemy szereg usług do profesjonalnego sprzątania, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość. Ponadto nasze usługi są

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź